Posiedzenie otworzył Przewodniczący Rady, witając obecnych, w tym Prezydenta Rafała Zwolaka, jego zastępców oraz radnych. Po stwierdzeniu kworum przystąpiono do przyjęcia porządku obrad.
Radny Grzegorz Podgórski złożył wniosek o zdjęcie punktu dotyczącego ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej przy ulicy Prymasa Wyszyńskiego, twierdząc, że wniosek nie był rozpatrywany na komisjach. Wniosek został przegłosowany i zaakceptowany (15 głosów za, 6 wstrzymujących się).
Protokół z IX sesji Rady Miasta został przyjęty jednogłośnie przez 21 radnych.
Do komisji powołano radną Jolantę Fugiel, radną Agnieszkę Klimczuk oraz radnego Zdzisława Wojtaka. Skład komisji został zaakceptowany jednogłośnie przez 21 radnych.
Nie zgłoszono żadnych spraw przez przewodniczących osiedli.
Mieszkańcy zgłosili sprzeciw wobec przywrócenia tablicy poświęconej Róży Luksemburg, argumentując, że jej ideologia była odpowiedzialna za wiele zła w historii. Inny mieszkaniec zwrócił uwagę na potrzebę zagospodarowania zdegradowanych terenów zielonych na rekreację.
Uchwała została przyjęta jednogłośnie przez 21 radnych.
Uchwała została przyjęta przez 19 radnych, 2 wstrzymało się.
Uchwała została przyjęta przez 20 radnych, 1 radny wstrzymał się.
Po 5-minutowej przerwie wznowiono obrady.
Prezydent przedstawił projekt budżetu, który zakłada dochody w wysokości 746 milionów złotych oraz wydatki na poziomie 764 milionów złotych, co skutkuje deficytem w wysokości 18 milionów złotych. Omówiono także pozytywne opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej.
Radni podzielili się swoimi opiniami. Radna Agnieszka Klimczuk wyraziła zaniepokojenie brakiem inwestycji, a radny Janusz Kupczyk podkreślił optymizm związany z planowanymi dochodami. Inne głosy wskazywały na potrzebę większej dbałości o infrastrukturę drogową oraz oświatową.
Budżet na 2025 rok został przyjęty przez 16 radnych, 1 radny był przeciw, a 4 wstrzymało się od głosu.
Przedstawiono informację o postępie w budowie centrum opiekuńczo-mieszkalnego, które jest współfinansowane ze środków Funduszu Solidarnościowego.
Uchwała dotycząca zatwierdzenia ramowych planów pracy komisji na 2025 rok została przyjęta jednogłośnie przez 21 radnych.
Uchwała w sprawie nadania tytułu honorowego obywatelstwa panu Stanisławowi Orłowskiemu została przyjęta jednogłośnie przez 21 radnych.
Radny Grzegorz Podgórski zasugerował, aby nadanie honorowego obywatelstwa odbyło się podczas sesji. Radny Tadeusz Lizut poruszył temat dróg i ich stanu w mieście.
Sesja zakończyła się życzeniami dla mieszkańców z okazji nadchodzących świąt oraz zapewnieniem o dalszej pracy na rzecz miasta.
Powyższe podsumowanie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mogą znajdować się z nim błędy oraz nieścisłości. W celu weryfikacji zapisów podsumowania, rekomendujemy przesłuchać nagranie i upewnić się, że zawarte w nim stwierdzenia są zgodne ze stanem faktycznym.